U Prištini sutra otkrivanje biste američkog senatora Boba Dola

bob dojl
Izvor: Klan Kosova

Američka privredna komora Kosova najavila je da će bista američkog senatora Boba Dola biti otkrivena sutra u Prištini, povodom 30 godina od posete Kosovu delegacije Senata Sjedinjenih Država koju je predvodio Dol.

Ceremonija otkrivanja spomen-biste biće održana u 13:30 časova u ulici koja već nosi ime Boba Dola u ​​naselju Dardania u Prištini, dok će se učesnicima i medijima obratiti premijer Kosova Avdulah Hoti, ambasador SAD na Kosovu Filip Kosnet i izvršni direktor Američke komore Arian Zeka.

Takođe, ministarka spoljnih poslova i dijaspore Meljiza Haradinaj Stublla otkriće spomen ploču u čast ove godišnjice na Trgu Majke Tereze ispred Grand hotela u Prištini.

Istovremeno, Ministarstvo kulture, omladine i sporta otvoriće izložbu fotografija Hazira Reke, sa jedinstvenim fotografijama tokom posete delegacije američkog Senata 29. avgusta 1990.

Američki senator Bob Dol boravio je i 2004. godine u trodnevnoj poseti Kosovu na poziv tadašnjeg predsednika Ibrahima Rugove i tom prilikom mu je uručena Zlatna medalja Kosova za zasluge i podršku albanskom narodu.