Ugljanin: Primio sam zahtev za pokretanje peticije, obavestiću ministarstvo, gradonačelnika i CIK
Izvor: Kosovo Online
Građani Severne Mitrovice danas su u toj opštini ponovo predali peticiju za smenu gradonačelnika, a predsednik Skupštine opštine Severna Mitrovica Nedžat Ugljanin potvrdio je za Kosovo onlajn da je primio zahtev i da će na njega odgovoriti u zakonskom roku.
Ugljanin je rekao da je danas primio tri člana u sali Skupštine opštine Severna Mitrovica.
"Primio sam zahtev za pokretanje peticije. Bila su tri člana, a primio sam ih u sali Skupštine opštine Severna Mitrovica. Protokolisao sam, a sad su dalji koraci da ću ja obavestiti ministra lokalne samouprave, gradonačelnika i Centralnu izbornu komisiju“, rekao je on.
Ugljanin je dodao da će koliko sutra poslati zahtev Ministarstvu lokane samouprave, a oni će u roku do pet dana odgovoriti.
Podsećamo, predstavnici građana severa Kosova su u utorak pokušali da predaju zahtev za razrešenje albanskih gradonačelnika, onako kako je i predviđeno administrativnim uputstvom, ali im je to u sve četiri opštine onemogućeno.
0 komentara