Veterani OVK najavili protest zbog institucionalne krize
Izvor: Ekonomija onlajn
Organizacija ratnih veterana OVK najavila je protest 7. avgusta u Prištini zbog institucionalne krize koja je nastala usled nekonstituisanja Skupštine Kosova i nepoštovanja odluke Ustavnog suda, prenosi Telegrafi.
Iz Organizacije ratnih veterana OVK naveli su da je, s obzirom na nedostatak refleksije političkih stranaka o uspostavljanju institucija i nepoštovanje odluke Ustavnog suda, na sastanku odlučeno da se održi protest sa određenim zahtevima.
„Protivljenje nepravdama prema bivšim saborcima u Specijalnom sudu, hitno formiranje legitimnih institucija i poštovanje ustavnog poretka, prekid prezira prema kategorijama rata, uključujući nedostatak finansijske podrške, isključenje veterana iz minimalne zarade i nedostatak zakona o vrednostima OVK“, navodi se u saopštenju.
Protest će se održati 7. avgusta, u 17 časova, na Trgu „Skenderbeg“ u Prištini, najavili su veterani OVK.
0 komentara