Vučić i Hercog: Odnosi Srbije i Izraela treba da odražavaju bliskost dva naroda
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Izraela Isakom Hercegom, a tokom razgovora predsednici su konstatovali da odnosi dveju država treba da odražavaju bliskost dva naroda.
Kako je saopštila Služba za medije predsednika Srbije, Vučić i Hercog su izrazili očekivanje da saradnja dve zemlje postane raznovrsnija i proširi se na različite oblasti.
Dvojica državnika su izrazili i očekivanje da će Srbija i Izrael uspostaviti češće kontakte, kako bi ustalili razmatranje tema od zajedničkog interesa.
S tim u vezi, predsednici Vučić i Hercog izrazili su nadu da bi uskoro moglo da dođe do njihovog susreta.
Vučić je stanovnicima Izraela i jevrejskom narodu širom sveta u Novoj godini poželeo da u miru ostvaruju napredak.
Hercog je predsedniku Vučiću čestitao pobedu SNS na nedavnim parlamentarnim izborima i izrazio očekivanje da će nepromenjene političke okolnosti pružiti Srbiji stabilan razvoj, kao i da sa Izraelom zadrži pravac razvoja saradnje na obostranu dobrobit, navedeno je u saopštenju.
0 komentara