Vučić ispratio Fon der Lajen: Hvala na pomoći, podršci i razumevanju

Ursula fon der Lajen i Aleksandar Vučić
Izvor: Instagram

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ispratio je jutros predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen i zahvalio na pomoći, podršci i razumevanju koju je uvek pokazivala prema Srbiji.

Vučić je, uz fotografije sa aerodroma "Nikola Tesla”, na društvenim mrežama, izrazio očekivanje da će, sa Fon der Lajen na čelu Evropske komisije, partnerstvo Srbije sa EU biti sve jače, bliže i obimnije.

“Draga predsednice Ursula fon der Lajen, hvala Vam na svoj pomoći, podršci i razumevanju koje ste uvek pokazivali prema Srbiji. Očekujem da, sa Vama na čelu Evropske komisije, naše partnerstvo sa EU bude sve jače, bliže i obimnije. Počastvovani smo Vašom posetom, nadamo se da ćete nam češće dolaziti, a mi ćemo, već sledećeg puta, imati još više rezultata kojima ćemo moći da se pohvalimo. Srećan put i do skorog viđenja”, napisao je na svom Instagram nalogu.

Ursula fon der Lajen boravila je u dvodnevnoj poseti Srbiji, u okviru balkanske turneje na kojoj, između ostalog, razgovara o napretku partnera sa Zapadnog Balkana na putu ka EU, kao i o Planu rasta EU od šest milijardi evra.

Iz Beograda Fon der Lajen otputovala je u Prištinu, gde će se danas sastati sa predsednicom Vjosom Osmani I premijerom Aljbinom Kurtijem.