Vučić: S Putinom ću razgovarati o tri važne stvari
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da su za njega tri stvari važne u razgovoru sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom za nekoliko dana – količine gasa, cena gasa i sigurnost snabdevanja, prenosi RTS.
Na pitanje novinara da li očekuje da će Vladimir Putin tokom razgovora, kroz nekoliko dana, imati politička uslovljavanja od kojih će zavisiti cena gasa, Aleksandar Vučić je rekao da ne može da zna šta će Putin njega da pita, već da zna samo šta će on pitati ruskog predsednika.
"Za mene su tri stvari važne, a to je količina gasa, cena gasa i sigurnost snabdevanja gasa, plus razgovor o svim ostalim pitanjima", rekao je Vučić odgovarajući na pitanja novinara posle obilaska radova na izgradnji beogradskog metroa na Makiškom polju.
"Ja znam kako se ja pripremam za sastanke, a kako se priprema on, morate da pitate ljude iz njegovog kabineta, to ne mogu da znam", dodao je Vučić.
"Nadamo se da će prevladati mir, da će se sukobi stišati"
Naglasio je da se svi nadaju da će prevladati mir u svetu i da neće biti nikakvih daljih sukoba, a da će se oni koji postoje stišavati.
"Da li verujem u to, ne verujem, ali se nadam tome", rekao je Vučić.
Vučić je to rekao komentarišući najavu američkog predsednika Džozefa Bajdena o mogućem napadu SAD na Kinu, ako Kina krene na Tajvan i dodao da je "suviše mali da bi na bilo koji način govorio o velikim svetskim silama".
"Zna se koji su principi poštovanja međunarodno-javnih pravnih normi za koje se Srbija zalaže", naveo je Vučić.
Ničega spornog nije bilo u govoru u Glini
Vučić je izjavio je da ništa sporno nema u vezi sa njegovim govorom u Glini, za šta stižu najave iz Hrvatske da će ga tužiti kao odgovor na optužnice koje je Tužilaštvo za ratne zločine Srbije podiglo protiv četvorice hrvatskih pilota za bombardovanje izbegličke kolone u "Oluji".
Vučić je na pitanje da li se plaši eventualne optužnice iz Hrvatske, iz koje stižu takve najave, a zbog njegovog govora u Glini koji je navodno podsticao na agresiju i na širenje Srbije do granica velike Srbije, rekao da je ponosan na to o čemu govore i da ništa sporno nije bilo.
"Nekoliko dana posle toga poubijali su Srbe koji tamo žive, a ne Srbi njih. Izgleda da ste zaboravili šta je bilo 1995. Nisu Srbi ubijali Hrvate, nego su Hrvati ubijali Srbe i nisu Srbi proterali Hrvate iz Gline, nego obrnuto", rekao je predsednik.
Kako kaže, "tako se uvek dešava kada neko nema politiku i misli da ratne zločine može da čini i da ubija ljude".
0 komentara