Vučić sa Erdoganom: Srbija i Turska opredeljene za mir i stabilnost
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Turske Redžepom Tajipom Erdoganom o situaciji u Ukrajini i na Zapadnom Balkanu i tom prilikom izrazili su opredeljenost za mir i stabilnosti.
Predsednik Srbije je na Instagramu objavio da je, tokom razgovora, bilo reči i o bilateralnim odnosima Srbije i Turske i konstatovno je da da ekonomska saradnja dve zemlje dobro napreduje, posebno u oblasti infrastrukture.
Takođe, dogovoreno je održavanje Visokog saveta za saradnju sledeće nedelje.
"Razgovarali smo o bilateralnim odnosima Srbije i Turske i konstatovali da ekonomska saradnja, posebno u oblasti infrastrukture, dobro napreduje. Dogovorili smo i održavanje Visokog saveta za saradnju sledeće sedmice, s obzirom na to da taj format daje snažan impuls jačanju veza dveju zemalja. Diskutovali smo i o situaciji u Ukrajini, kao i o situaciji na Zapadnom Balkanu i izrazili opredeljenje da doprinesemo održavanju mira i stabilnosti u regionu", objavljeno je Instagram profilu "buducnostsrbijeav".
0 komentara