Vučić sa Li Mingom: Kina jedan od najvažnijih partnera Srbije na međunarodnoj sceni

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa ambasadorom Narodne Republike Kine Li Mingom, nakon čega je naveo da će intenzivan politički dijalog i ekonomska saradnja doprineti još većim koristima za građane, kao i jačanju čeličnog prijateljstva između dve zemlje.
Vučić je na Instagramu naveo da je sa Mingom imao odličan i izuzetno sadržajan razgovor o daljem unapređenju sveukupne saradnje u različitim oblastima, uključujući ekonomiju, infrastrukturu, trgovinu i energetiku, kao i o saradnji u oblasti tehnologije i inovacija, koja će Srbiju vinuti u sam tehnološki vrh na globalnom nivou.
„Kina je jedan od najvažnijih partnera i prijatelja Srbije na međunarodnoj sceni, na šta smo ponosni i na čemu smo zahvalni. Radimo na bržoj realizaciji ključnih infrastrukturnih projekata i privlačenju novih kineskih investicija, koje će doprineti ekonomskom rastu, razvoju naše zemlje, kao i našem daljem napretku na globalnom planu“, napisao je on.
Kako je istakao, uveren je da će intenzivan politički dijalog i ekonomska saradnja doprineti još većim koristima za obe zemlje i njihove građane, kao i jačanju čeličnog prijateljstva između Srbije i Kine.
„P.S. Hvala na divnom poklonu. 2025. godina je godina Zmije po kineskom horoskopu, a znalci kažu da to znači da je potrebno pažljivo planiranje, strateško razmišljanje, kreativnost i mudro korišćenje prilika, kako bi se postigli odlični rezultati i blagostanje“, dodao je Vučić.
0 komentara