Vučić na Samitu Ukrajina – Jugoistočna Evropa u Dubrovniku

Aleksandar Vučić, obraćanje
Izvor: Kosovo Online

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće danas na Samitu Ukrajina – Jugoistočna Evropa, koji se održava u Dubrovniku.

Ovo je treći samit "Ukrajina - Jugoistočna Evropa" koji ima za cilj da iskaže solidarnost i podršku zemalja jugoistočne Evrope Ukrajini, koja se već više od dve i po godine suočava sa ratom protiv Rusije.

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski stigao je u Dubrovnik kako bi učestvovao na Samitu, a učešće je potvrdila i kosovska predsednica Vjosa Osmani.

Samit Ukrajina – Jugoistočna Europa održaće se poslepodne, a očekuje se da će učesnici na kraju skupa prihvatiti zajedničku Dubrovačku deklaraciju koja bi, kako prenose mediji, trebalo da uključi "osudu ruske agresije na Ukrajinu", podršku ukrajinskom teritorijalnom integritetu, podršku mirovnom planu predsednika Zelenskog, zahtev za procesuiranjem ratnih zločina u Ukrajini, podršku evrointegracijama Kijeva i članstvu u Natou kad se za to steknu uslovi, te podršku energetskoj sigurnosti i obnovi Ukrajine nakon završetka rata.