Vučitrn: Samoopredeljenje za raskid koalicije krivi Isu Mustafu
Ogranak Pokreta Samoopredeljenje u Vučitrnu okrivio je lidera Demokratskog saveza Kosova Isu Mustafu za raskidanje koalicije Samoopredeljenje-DSK u toj opštini, prenosi Koha.
"Argumenti koje je dao predsednik opštine Vučitrn Džafer Tahiri koji je rekao da je koalicija raspuštena, jer Samoopredeljenje nije glasalo o planu ekonomskog oporavka za ovu opštinu, potpuno su neutemeljeni. Odluka o raspuštanju je očigledno povezana sa centralnim nivoom DSK, tačnije sa nekim političkim ubeđenjima lidera te stranke Isom Mustafom", kaže se u saopštenju Samoopredeljenja.
Kako se dodaje, DSK i Samoopredeljenje su već imali konstantna mimoilaženja po nekim pitanjima, dok je "Tahiri neko ko je stalno izražavao svoju sumnju u monopolizaciju procesa nabavki u Vučitrnu".
"Naš zahtev je bio principijelan i pošten, novac koji se uplaćuje iz opštinskog budžeta, ne može da se isplaćuje za projekte koji ne ispunjavaju ni minimum onoga za šta su ugovoreni", poručili su iz Samoopredeljenja.
0 komentara