Zeka: DSK će podržati Osmani za mesto predsednika
Politički analitičar Miljaim Zeka rekao je da će Vjosa Osmani dobiti podršku Demokratskog saveza Kosova kada se bude birao predsednik, prenosi Indeks onlajn.
"Osmani će biti izabrana za predsednika, a to je nešto što odgovara i međunarodnoj zajednici. Dakle, DSK će glasati za Osmani, a moguće je da će i neki članovi DPK, takođe, glasati za nju", rekao je Zeka.
Dodao je i da nijednoj političkoj stranci nije u interesu da Kosovo ponovo izađe na birališta.
"Nijedna politička stranka više ne može da izađe na izbore, bez obzira šta oni kažu, nisu spremni. Ako Aljbin Kurti ubedi biračko telo da na vanredne izbore idu krivicom opozicije, on može dobiti i veću podršku, ali ako opozicija ubedi biračko telo da na izbore izlaze krivicom Kurtija, i Osmani, onda bi ponovni izbori imali više smisla", naglasio je Zeka.

Hodžaj: Osmani nije dostojna funkcije predsednika
Smatra i da će Kurti i Osmani ispuniti puni mandat.
"Da li bi za demokratiju bilo dobro da opozicija ima funkciju, normalno da bi to bilo dobro. Ali, situacija je takva da su građani kaznili političku klasu koja je vladala u prošlosti i sada bi trebalo da daju šansu Kurtiju i Osmani da vode Kosovo u naredne četiri godine", rekao je Zeka.
Prema njegovim rečima, Osmani će biti novi predsednik Kosova.
"Optimista sam da će Osmani biti predsednik i da će biti najbolji bilans u vladi, jer ona izuzetno dobro poznaje međunarodnu politiku. Sa druge strane, Kurti se dobro bavi unutrašnjim poslovima", dodao je Zeka.
0 komentara