Gucati: Evropske države da obustave finansiranje Specijalnog suda

Hisni Gucati
Izvor: Kosovo Online

Predsednik Organizacije ratnih veterana OVK Hisni Gucati poručio je nakon protesta pristalica OVK u Zadru, da evropske države treba da obustave finansiranje Specijalnog suda, tvrdeći da je ta institucija jednostrana i nepravedna, prenosi Front onlajn.

Gucati je izjavio da su na protestu učestvovali Albanci iz Slovenije, Nemačke, Italije i sa Kosova, izrazivši uverenje da će poruka učesnika stići do onih kojima je namenjena.

„Tražili smo da i hrvatska država snažnije podigne glas kada je reč o Specijalnom sudu, ne protiv pravde. Zahtevali smo da evropske države ne finansiraju ovaj sud, jer smatramo da je jednostran, nepravedan i da u svom radu koristi fabrikovane svedoke, odnosno ljude koji govore albanski, ali im je glava u Beogradu“, rekao je Gucati.