Hodža i Trpevski potvrdili odlične odnose Albanije i Severne Makedonije
Ministar za Evropu i spoljne poslove Albanije Ferit Hodža sastao se danas sa novim ambasadorom Severne Makedonije u Tirani Velom Trpevskim sa kojim je potvrdio odlične odnose između dve zemlje.
Hodža i Trpevski su u razgovoru istakli strateški značaj pristupanja obe zemlje i regiona Evropskoj uniji, kao najbolje investicije u stabilnost, bezbednost i budućnost Zapadnog Balkana.
„Za Albaniju je Severna Makedonija mnogo više od komšije i prijatelja. Ona je cenjeni Nato saveznik i bliski regionalni partner sa kojim delimo zajedničku viziju mira, stabilnosti i prosperiteta na Zapadnom Balkanu“, naveo je Hodža na društvenoj mreži „X“.
Kako je dodao, na sastanku je naglasio da puno poštovanje i dosledna primena Zakona o upotrebi jezika nije samo pitanje ustavnog poretka i jednakosti, već i stub evropskog puta Severne Makedonije, jer odražava posvećenost zemlje demokratskim standardima, inkluzivnosti i vrednostima na kojima je izgrađena Evropska unija.
Preneo je da su se on i Trpevski saglasili da postoji potreba za dodatnim jačanjem političkog dijaloga na svim nivoima i produbljivanjem saradnje u svim oblastima od obostranog interesa.
„Poseban naglasak je stavljen na ključni značaj unapređenja Koridora 8, strateškog infrastrukturnog projekta za povezanost, ekonomski rast i regionalni razvoj, koji će dodatno zbližiti naše zemlje i narode i ojačati evropsku perspektivu celog regiona“, naveo je Hodža.
0 komentara