Kabinet Siljanovske Davkove: DUI širi lažne informacije, čestitke Kosovu upućene preko MSP-a

Gordana Siljanovska Davkova
Izvor: pretsedatel.mk

Predsednica Severne Makedonije Gordana Siljanovska Davkova uputila je pismo čestitke kosovskoj predsednici Vjosi Osmani povodom obeležavanja 17. godišnjice proglašenja nezavisnosti, preko Ministarstva spoljnih poslova, što je u skladu sa diplomatskom praksom, saopšteno je iz kabineta makedonske predsednice, čime su odbacili tvrdnje DUI da makedonsko rukovodstvo nije čestitalo Kosovu 17. februar.

Iz kabineta Siljanovske Davkove su uzvratili da je neprihvatljivo da DUI širenjem lažnih i neproverenih informacija i izvođenjem neutemeljenih zaključaka pokušava da naruši ugled i kredibilitet predsednice, preneo je Telegrafi.

„Potvrda da se ne radi o kršenju diplomatske prakse, a još manje dobrosusedstva, jeste prihvatanje poziva predsednice da učestvuje na svečanom prijemu povodom Dana nezavisnosti Kosova, koji večeras organizuje Ambasada Kosova u Skolju”, dodaje se u odgovoru.