Potpisan sporazum o sistemu jedinstvene kontrole na granici između Albanije i Severne Makedonije

Albanija i Makedonija potpisale sporazum o granici
Izvor: Facebook

Ministri unutrašnjih poslova Albanije i Severne Makedonije Besfort Ljamalari i Pančo Toškovski potpisali su sporazum o uspostavljanju sistema jedinstvene kontrole na graničnim prelazima između dve zemlje.

„Napravili smo još jedan konkretan korak ka zbližavanju naših građana i jačanju saradnje sa Severnom Makedonijom“, napisao je Ljamalari na Fejsbuku.

Dodao je da potpisivanjem ovog sporazuma granica između dve zemlje postaje brža, efikasnija i bezbednija.

„Manje čekanja, manje birokratije i više mogućnosti za građane, poslovanje i turizam“, dodao je Ljamalari.