Severna Makedonija: Filipče ponovo izabran za predsednika SDSM

Venko Filipče
Izvor: Facebook/ Venko Filipče

Na unutarstranačkim izborima u opozicionoj stranci SDSM, Venko Filipče izabran je za predsednika stranke.

On je bio jedini kandidat za ovu funkciju, a od 23.712 upisanih birača, članova stranke, 18.001 je glasao za Filipča.

Filipče je prošle godine u junu izabran za predsednika stranke sa oko 13.000 glasova, nakon što je Dimitar Kovačevski podneo ostavku.

„Ovo nije samo moja pobeda, ovo je zajednička pobeda. Činjenica da sam dobio duplo više glasova nego prošli put je dokaz da naš intenzivan rad daje rezultate i da naši članovi iskreno veruju u ispravnost politike koju vodimo”, rekao je Filipče.

Predsednik SDSM-a je najavio nastavak iskrene komunikacije sa svakim članom i simpatizerom, ističući da će svaka ideja biti razmotrena i ako bude dobra, biće ugrađena u politiku stranke.