Statua Ibrahima Rugove, umesto u istoimenoj ulici u Tirani, završila na parkingu u Draču
Statua Ibrahima Rugove, koja je trebalo da bude postavljena na ulici koja nosi njegovo ime u Tirani, nalazi se na parkingu u Draču već 9 godina, zbog birokratije bivših čelnika opštine, prenosi Reporteri.
"Zove me tadašnji direktor za kulturu Tirane i kaže mi da ste izabrani za ovaj posao i da ćete početi da radite. Krenuo sam sa poslom, dali su mi određenu količinu finansijskih sredstava, bez dokumenta jer su to prikupljali građani Tirane kao poklon da se Ibrahim Rugova nastani u palati Šalvare, gde je ulica Ibrahima Rugove", rekao je vajar Idriz Baljani.
Naručena kao umetničko delo u vreme kada je gradonačelnik bio Ljuljzim Baša, statua nije uspela da bude postavljena u ulici koja nosi ime Ibrahima Rugove.
"Ovo se desilo 2012. U međuvremenu izlivena je u bronzi i u trenutku kada je posao počeo, održani su izbori i Ljuljzim Baša je izgubio, a posao nije predao sledećem gradonačelniku", dodao je Baljani.
Prema njegovim rečima, bivši gradonačelnik je zaboravio da izda građevinsku dozvolu, a u međuvremenu je intervenisala policija i tražila građevinsku dozvolu, zbog čega je ceo projekat blokiran.
Baljani je pokušao da skrene pažnju aktuelnom gradonačelniku Tirane, ali neuspešno.
Zbog svega toga, statua se i dalje nalazi na parkingu u Draču, naveo je on.
0 komentara