Gucati: Veterani će preduzeti korake da traže pravdu za bivše vođe OVK

Hisni Gucati
Izvor: Kosovo Online

Veterani OVK saopštili su da će razmotriti dalje korake kojima će, kako su naveli, tražiti pravdu za bivše vođe OVK, a predsednik njihovog udruženja Hisni Gucati optužuje Tužilaštvo da je tokom celog procesa koristilo laži, klevete i izmišljotine kako bi predstavilo OVK kao zločinačku organizaciju, prenosi Ekonomija onlajn.

Nakon završetka suđenja bivšim vođama OVK, iz OVL-OVK izrazili su uverenje da će optuženi biti proglašeni nevinim, upozoravajući na moguće akcije u narednim danima.

Predsednik OVL-OVK, Hisni Gucati, u intervjuu za Ekonomiju onlajn optužio je Tužilaštvo da je tokom celog procesa koristilo, kako je rekao, „laži, klevete i izmišljotine“ kako bi predstavilo OVK kao zločinačku organizaciju.

„Verujem da se slučaj ne može dobiti lažima i izmišljotinama. Ovde se ne sudi samo pojedincima, već celoj OVK i državi Kosovu“, rekao je Gucati.

On smatra da bi politički motivisana presuda bila „veoma štetna za kosovske Albance“, podsećajući na, kako kaže, loša iskustva Albanaca sa sudovima u Jugoslaviji i Srbiji.

Pozdravio je završne reči optuženih, navodeći da su „najbolje branili Kosovo, njegovu vojsku i narod“. Oštro je odbacio tvrdnje da su borci OVK kriminalci.

„Da li bi danas Adem Jašari i drugi mučenici bili nazivani kriminalcima? Sud pokušava da ponovo napiše našu istoriju, a OVK je vodila rat na svojoj teritoriji da zaštiti svoj narod“, rekao je Gucati.

Najavio je da udruženja veterana neće „sedeti skrštenih ruku“ i da će uskoro razgovarati o narednim koracima nakon velikog protesta održanog 17. februara u Prištini.

„Očekujem da sudije presude pravedno, na osnovu argumenata, i da se okrenu istini i dobru“, zaključio je Gucati.