Završne reči u slučaju Tači i drugi zakazane za 10, 11. i 14. septembar
Izvor: Kosovo Online
Specijalizovana veća Kosova objavila su da će završne reči u suđenju protiv Hašima Tačija, Baškima Smakaja, Isnija Kilaja, Fadila Fazlijua i Hajredina Kučija, koje se vodi zbog ometanja sprovođenja pravde, biti održane 10, 11. i 14. septembra, prenosi Indeks onlajn.
Prema saopštenju, sudija je 20. avgusta odobrio zahteve Baškima Smakaja, Isnija Kilaja, Fadila Fazlijua i Hajredina Kučija da završne reči prate putem videokonferencije.
Tokom završnih reči, strane će sažeti svoje argumente i pozvati se na izvedene dokaze, kredibilitet svedoka, zapisnik o postupku i važeće zakone, prenosi Indeks onlajn.
Specijalizovani tužilac prvi će izneti završnu reč, nakon čega će uslediti odbrana.
Nakon toga, strane će imati mogućnost da odgovore jedna drugoj, dok će optuženi imati poslednju reč.
Po završetku završnih reči, Sudsko veće će zaključiti predmet.
0 komentara