Fudbalski savez Kosova zatražio od Uefe da kazni FSS

FSK
Izvor: Wikipedia/ETH-Archiv

Fudbalski savez Kosova zatražio je od Uefe da preduzme disciplinske mere prema Fudbalskom savezu Srbije, prenosi Koha.

Kako navode u saopštenju, to su uradili zbog skandiranja srpskih navijača i isticanja zastavi pre i tokom utakmice Srbija - Engleska u okviru Eura 2024. 

"Nesmetano prikazivanje ovakvih poruka na velikom događaju kao što je Euro 2024 je besmisleno i apsurdno. Ovakvim povicima dokazuje se mržnja koja se u javnom mnjenju Srbije usađuje prema susedima. FSK je u žalbi koju je sa potrebnim dokazima dostavio Uefi zatražio stroge disciplinske mere protiv Fudbalskog saveza Srbije, jer se ovakvi slučajevi ponavljaju", navodi se u saopštenju.

Zatražen je i oprez u budućim utakmicama.

"Istovremeno, od organizatora zahtevamo oprez kako bi se izbeglo isticanje ovakvih transparenta u budućim utakmicama, jer predstavljaju ozbiljno kršenje pravila Uefa", piše u saopštenju Fudbalskog saveza Kosova.