Fudbaleri Mokre Gore poraženi u derbiju, Trepča ponovo slavila

Fudbal - Trepča - Mokra Gora
Izvor: Kosovo Online

Fudbaleri Trepče upisali su nova tri boda na gostovanju u Kragujevcu, a ovoga puta savladana je ekipa Korićana sa 3:0, dok je Mokra Gora poražena u derbiju kola, od njih je bila bolja ekipa FK Bane1931 sa minimalnih 1:0.

Gostovanje u Kragujevcu po pravom prolećnom vremenu bio je lep izlet za momke iz FK Trepča, a pobeda 3:0 mnogo znači za ekipu koja se tokom zimske pauze značajno pojačala.

Milosavljević, Radojević, Jevtić i Idrizović su imali svoje šanse, ali promašaji su sačuvali domaćina da već u prvom poluvreemnu poklekne.

Umalo je kazna za promašaje mogla skupo koštati igrače Trepče jer je na samom početku drugog poluvremena ekipa iz Korićana imala odličnu priliku za vođstvo, a samo zahvaljujući nespretnosti napadača domaćih rezultat na semaforu ostao isti kao na početku utakmice.

Dugo je Trepča slamala otpor protivnika a konačna kapitulacija usledila je u 77. minutu kada je rezervista Vučić matirao golmana domaćih. Milosavljević je imao svoje šanse, ali ne i svoj dan promašaji su ređali kao na traci, a onda je u 83. minutu usledio i njegov gol za velikih 2:0 u korist gostiju. Kad su svi prisutni mislili da će odlični sudija Jovanović odsvirati kraj, još jedan rezervista Trepče Gašijani postiže gol za konačnih 0:3.

Fudbaleri Mokre Gore su u derbiju Šumadijsko-raške zone poraženi od ekipe FK „Bane1931“ iz Raške minimalnim rezultatom 0:1

Ekipa iz Zubinog Potoka poput FK Trepča svoje utakmice kao domaćin igra u Novom Pazaru zbog zabrane prištinskih vlasti da se utakmice igraju na teritoriji Kosova. Uprkos tome Mokra Gora zauzima treće mesto na tabeli, a iako su im dva prva prolećna kola donela samo jedan bod igra na terenu pokazala je da Kolašinci imaju pred sobom bolje dane.

Susret sa ekipom Baneta 1931 iz Raške Kolašinci su otvorili inicijativom, stvarali šanse i već u prvom poluvremenu su mogli do visoke prednosti, ali su promašaji pre svih Bešovića, Milovanovića i Perovića stvorili utisak da su mogli više od onoga što su uradili pred golom gostiju.

Drugo poluvreme izjednačenu uz blagu inicijativu Mokre Gore, ali nakon prekida u 83. minutu viđen je jedini gol i to u mreži Mokre Gore, a strelac je bio nekadašnji igrač ekipe iz Zubinog Potoka Kurandić.

Posle 15 odigranih utakmica fudbaleri Mokre Gore nalaze se na trećoj poziciji uz sakupljena 24 boda, dok je Trepča, sedma sa 18 bodova.

Narednog vikenda ekipu Mokre Gore očekuje još jedan derbi, oni putuju u Goste Jošanici iz Novog Pazara koja je lider na tabeli Šumadijsko-raške zone.

Fudbaleri Trepče će snage odmeriti sa ekipom Budućnosti iz Resnika ovog puta kao domaćini u Baljevcu.