Juniori Srbije sutra se bore za zlato, sa severa Kosova dva reprezentativca

Juniori Srbije vaterpolo
Izvor: Szokodi László

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva na Malti, pošto je u finalu rezultatom 12:10 porazila Mađarsku i u nedelju će igrati za zlato sa boljim iz duela Španija – Grčka.

Selekcija Miloša Korolije odigrala je maestralno u prve tri četvrtine i to je bilo dovoljno za sigurnu pobedu. Mađari su poveli 1:0 u drugom minutu, ali je brzo usledio preokret Srbije i vođstvo od 3:1. U nastavku je Srbija serijom od tri gola stigla i do “+4”, pa je na poluvremenu bilo 6:2.

Ono što treba istaći da su članovi srpske reprezentacije i dva momka sa Kosova. Božović igra za VK Partizan i unuk je čuvenog mitrovačkog neuropsihijatra Zorana Božovića dok Radosav Virijević igra za VK Radnički iz Kragujevca, a rodom je iz Zubinog Potoka.