Rukometaši otvaraju sportska takmičenja u novoj Hali sportova u Severnoj Mitrovici
Nakon dve decenije igranja na gostujućim terenima, sportisti iz Severne Mitrovice dobili su priliku da u svom gradu dočekaju rivale i budu domaćini u pravom smislu te reči.
Čast da prvi istrče na parket, odigraju zvaničnu utakmicu i na taj način označe početak svih sportskih dešavanja u novoizgrađenoj Hali sportova imaće rukometaši Rukometnog kluba „Trepča“ i „Bane“ iz Raške, a utakmica je zakazana za večeras u 18 časova.
„Posle dvedeset godina dočekali smo da u svom gradu naši sportisti imaju svoj dom, da se takmiče pred svojom publikom i svojim porodicama, da imaju podršku koju nismo imali mi kada smo se takmičili, jer smo u svakom drugom gradu bili gosti, a ne domaćini. Večeras imamo priliku da prisustvujemo prvoj zvaničnoj utakmici između rukometaša RK „Trepče“ i RK „Bane“ iz Raške i nadam se da će Mitrovčani u velikom broju ispuniti halu i pozdraviti te ekipe“, rekao je za Kosovo Onlajn predsednik Sportskog saveza Kosova i Metohije Goran Kovač.
On je istakao da je ovaj sportski objekat izgrađen i opremljen po najsavremenijim evropskim standardima.
„Tu su “Elanovi” koševi i golovi, parket “Muskulus” koji je jedan od najboljih u svetskim razmerama, veoma kvalitetno osvetljenje koje ne stvara senke, vrhunska ventilacija i ozvučenje, ali i ono čime posebno možemo da se pohvalimo, a to je mašina za poliranje parketa koju vrlo mali broj ovakvih objekata ima. Sve to će omogućiti sportistima iz Kosovske Mitrovice da treniraju, takmiče se i postižu još bolje rezultate kako na domaćim, tako i na evropskim i svetskim takmičenjima“, rekao je Kovač.
Izgradnju sportske hale, čiji je kapacitet 600 sedećih mesta, finansirala je opština Severna Mitrovica, a sportistima je svečano predao na upotrebu gradonačelnik Goran Rakić.
Radosna vest stigla je nedavno i za fudbalere iz Severne Mitrovice koji će takođe dobiti svoj dom, a izgradnju novog stadiona kapaciteta 5000 gledalaca najavio je gradonačelnik Goran Rakić koji je rekao “ da je ovo deo investicionog ciklusa koji finansira Vlada Republike Srbije” i da su “sredstva za izgradnju u potpunosti obezbeđena”.
0 komentara