Srpska džudistkinja Marica Perišić poražena od Nore Đakove

Marica Perišić i Nora Đakova
Izvor: Print Screen/Sportal.blic.rs

Na drugom ovogodišnjem džudo Grand slam turniru koji se održava se u Bakuu od 16. do 18 februara, srpska džudistkinja Marica Perišić zaustavljena je u četvrtfinalu od kosovske džudistkinje Nore Đakove koja je stigla do finala, ali je predala zbog povrede.

Prvog dana takmičenja, u petak, 16. februara, boje Srbije brani četvoro takmičara, i to Milica Nikolić, Andrea Stojadinov, Marica Perišić i Strahinja Bunčić, dan kasnije na tatami će izaći Bajsangur Bagajev, dok će se poslednjeg dana džudo Grand Slam-a u Bakuu, 18. februara, takmičiti Milica Žabić, Darko Brašnjović i Bojan Došen.

Marica Perišić zaustavljena je u četvrtfinalu od Nore Đakove, kosovske džudistkinje, a snimak je na Instagramu objavio Kosovski olimpijski komitet.

Posle toga, Nora je došla do finala, ali se nije pojavila zbog povrede.

Inače, Marica i Nora često vode duele, prošle godine je Perišićeva slavila baš protiv nje za zlato na grend slemu u gruzijskom Tbilisiju.

Nora Đakova iz Đakovice je olimpijska šampionka iz Tokija i predstavlja Kosovo.

Na ovom takmičenju učestvuje 404 džudista iz 62 države sveta.