Direktor Telekoma: Uhapšeni Uroš Vukašinović sve dobro podnosi, neistina ono za šta ga terete

Uroš Vukašinović
Izvor: Privatna arhiva

Generalni direktor Telekoma Vladimir Lučić izjavio je danas da se radnik ove kompanije Uroš Vukašinović, koji je u ponedeljak uhapšen u Leposaviću, kada je išao na posao, nalazi u zatvoru u Južnoj Mitrovici i da, prema dobijenim informacijama, sve dobro podnosi, prenosi RTV.

Lučić je za Tanjug rekao da je neistina ono za šta se Vukašinović tereti i da ne treba da se zadrži u pritvoru, jer nije imao nameru da beži iz Leposavića.

Lučić ističe da su angažovani advokati kako bi se pružila sva pravna pomoć u rešenju ovog problema.

"Moram da kažem da su naši ljudi generalno na Kosovu i Metohiji, naši radnici, pravi heroji i da bez obzira na sve ove probleme, kao što vidite, nama mreža funkcioniše izuzetno dobro. Mi smo dosta bitni srpskoj enklavi jer smo mi operator koji im nudi internet, televiziju u 30.000 domaćinstava", rekao je on.

Podsetimo, Uroš Vukašinović uhapšen je 19. juna kada su ga na putu do posla presrela i otela lica koja su se nalazila u automobilu marke folksvagen bele boje bez vidljivih oznaka. Vukašinović je zaposlen u kćerka firmi kompanije Telekom Srbije na Kosovu.

Njega kosovsko tužilaštvo tereti za napad na novinare, a sud u Južnoj Mitrovici odredio mu je pritvor od 30 dana. 

Od izbijanja krize na severu Kosova zbog upada kosovskih specijalaca u opštinske zgrade u Leposaviću, Zubinom Potoku i Zvečanu, i nametanja nelegitimnih albanskih gradonačelnika izabranih na izborima na kojima je izlaznost bila oko 3,5 odsto, uhapšeno je osam Srba. Oni su maltretirani, a neki od njih i prebijeni od strane pripadnika kosovske policije, a predsednik Srbije Aleksandar Vučić podneo je juče u Briselu izveštaj visokom predstavniku EU Đuzepu Borelju izveštaj o zdravstvenom stanju uhapšenih.