Policija raskopava, Kfor popravlja: Osposobljen put ka selu Košutica u opštini Leposavić
Dva meseca nakon što je kosovska policija u opštini Leposavić postavila zemljane prepreke i iskopala neprohodne kanale na putevima ka srpskim selima u toj opštini, Kfor je danas, prema saznanjima Kosovo onlajn, osposobio jedan putni pravac.
Pripadnici Kfora, u čijem konvoju je bila i jedna građevinska mašina, oko 11.30 časova uputili su se prema selu Košutica, tačnije na lokaciju gde su pripadnici Kosovske policije u februaru prekopali put, koji povezuje sela dolinom reke Ibar, tačnije selo Košuticu i selo Tusniće, zbog kako su tvrdili, sprečavanja šverca.
Danas u isto vreme je stiglo i obaveštenje od pogranične jedinice da će pripadnici Kfora izvršiti potrebne radove na sanaciji prekopanog puta, odnosno da će pomenuti putni pravac vratiti u funkciju kao što je i bio pre prekopavanja.

Kfor osposobio za saobraćaj putni pravac ka selu Banje u opštini Zubin Potok
Kosovska policija očigledno ruši i raskopava puteve u srpskim sredinama mimo svih propisa, za to je dokaz i angažovanje Kfora na sanaciji puteva. Pre nekoliko dana je popravljen i deo puta ka selu Banje u Zubinom Potoku.
Međutim, ovo je samo jedan od četiri putna pravca koji su onesposobljeni za korišćenje u fubruaru, a ostala tri i dalje su neprohodni i odsečeni od sveta. Ljudi iz ovih sela i dalje se snalaze na različite načine.



0 komentara