Suđenje veteranima OVK zbog protesta 2015. odloženo za 14. april

suđenje veteranima
Izvor: Koha Dittore

Sudsko ročište protiv veterana i invalida OVK zbog organizovanja protesta u avgustu 2015. godine odloženo je za 14. april, prenosi Koha.

Bivši pripadnik OVK Dževdet Kerići koji se, sa još deset veterana i invalida, optužnicom tereti za oprganizaciju protesta, kaže da je suđenje politička igra koja traje već šest godina.

Kerići je u sudnici rekao da se proces  odugovlači i da ne donosi rezultate.

"Igra u kojoj se sa nama poigravate traje gotovo šest godina i jako nas uznemirava. Ovo je politička igra. Ja neću doći ni na jedno saslušanje bez iskaza oštećene strane", rekao je veteran Dževdet Kerići.

Ročište su vodili sudija Ljumnije Krasnići i državni tužilac Menduih Kastrati.

Nakon predaje optuženicima i kopije kompakt diska, sud je dalje pozvao predstavnika vlade, kao oštećenog u procesu, državnog advokata Bedrija Krasnićija, da saopšti činjenice o nanesenoj šteti.

Advokat Krasnići je na ovom zasedanju  suda rekao da još uvek nisu uprikupljeni dokaze o visini vrednosti nanete štete.

"U procesu smo prikupljanja činjenica kako bi dokazali vrednost štete prouzrokovane optužnicom, što se za sada ne može precizirati", rekao je Krasnići.