Vučić čestitao Kneževiću: Srbiji više nego ikada potrebni mudrost i jedinstvo
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas čestitku dr Zoranu Kneževiću na izboru za predsednika Srpske akademije nauka i umetnosti u kojoj se navodi da dužnost preuzima u trenutku kada su Srbiji više nego ikada "potrebni mudrost, jedinstvo i doprinos svakog pojedinca cilju da izađemo kao pobednici u borbi za jaku i uspešnu državu".
„Čestitam Vam na izboru za predsednika SANU, uz želje da ovu izuzetnu, tešku i odgovornu dužnost obavljate na tragu dobre tradicije koju su slavom ovenčali neki od velikana našeg roda, poput Pančića i Cvijića, Novakovića i Medakovića. Ovu dužnost preuzimate u vremenima kada su našoj Srbiji više nego ikada potrebni mudrost, jedinstvo i doprinos svakog pojedinca jednom cilju: da izađemo kao pobednici u borbi za razvijenu, mirnu, stabilnu, jaku i uspešnu državu", kaže se u čestitki.
Vučić je naveo da su iskustvo i ugled, Kneževića, kao i njegovo zalaganje za slobodu mišljenja i racionalnost u diskursu, neophodni činilac napretka na putu sveobuhvatnog preporoda Srbije, ne samo ekonomskog, već i obrazovnog, duhovnog i kulturnog.
"Moderna istorija bremenita je nevoljama i svakovrsnim izazovima. Građani naše zemlje sa pouzdanjem gledaju u glavne institucije države, s pravom tražeći mudro rukovođenje na svim poljima, koje će nas nepogrešivo voditi ka ostvarenju onih vizija i ciljeva koje dugo nismo uspevali ni da dostignemo, ni da ostvarimo. Upravo zbog toga, Srpska akademija nauka i umetnosti dospeva u žižu pažnje svih slobodno mislećih ljudi i patriota koji se bore za dostojanstvo i napredak Srbije, a koji će, uveren sam, naći i snagu i inspiraciju u Vašem rukovodstvu. Još jednom Vam čestitam na izboru, sa nadom da ćemo svi zajedno iz ovog teškog istorijskog trenutka izaći još jači i mudriji, kako bi preci bili ponosni na nas, a potomci zahvalni za dela koja će ostati iza nas“, navodi se u čestitki predsednika Vučića.
0 komentara