Abraši: Ako bude novih izbora, Samoopredeljenje će ubedljivo pobediti

Artan Abraši
Izvor: Kosovo Online

Poslanik Samoopredeljenja Artan Abraši izjavio je da su novi izbori poslednja opcija za Samoopredeljenje, ali da do njih može doći ako opozicija ne razmisli o blokadi procesa konstituisanja Skupštine. Uveren je da bi, ukoliko do novih izbora dođe, Samoopredeljenje ubedljivo pobedilo, preneo je RTV 21.

„Ako ne bude druge mogućnosti, vratićemo se narodu, kao suverenu, na ponovnu procenu. Naravno, biće još veća podrška za Samoopredeljenje. To je činjenica koju potkrepljuju i mnoga istraživanja javnog mnjenja. Raspoloženje građana je u korist Samoopredeljenja, našeg programa i premijera Aljbina Kurtija. Ako budemo imali izbore, čvrsto verujem da će Samoopredeljenje izaći još jače, biće nesumnjivi pobednik“, rekao je Abraši.

Kako je naveo, nedavna anketa objavljena u medijima o raspoloženju birača u slučaju da se izbori održe ovog meseca, pokazala je da bi Samoopredeljenje dobilo 37,3 odsto, što je manje nego na izborima 9. februara, kada je stranka osvojila 42 odsto glasova.

Ali, prema rečima poslanika Abrašija, sve ankete pokazuju da bi Samoopredeljenje ubedljivo pobedilo opoziciju. na novim izborima.