Čeku: Moguće je da Kosovo uđe u NATO po ubrzanoj proceduri

Izvor: Telegrafi.com
Bivši ministar KBS Agim Čeku smatra da je članstvo Kosova u NATO strateško opredeljenje i da je pristupanje Kosova Alijansi po ubrzanoj proceduri moguće, prenosi Telegrafi.
"Što se tiče ispunjavanja standarda, tehničkih kriterijuma, mi ih imamo", rekao je Čeku i dodao da je članstvo u NATO sada pitanje bezbednosti.
Naveo je da kada je u pitanju bezbednost, onda sve ide po ubrzanoj proceduri.
"To je moguće. Neke zemlje, poput Turske, već su izrazile podršku ulasku Kosova u NATO. Veoma je važno da Amerika pozitivno odgovori na naš zahtev i da Nemačka ili Ujedinjeno Kraljevstvo stvore kritičnu masu moćnih zemalja, a druge zemlje to samo da podrže. Hrvatska nema dilemu po tom pitanju, Albanija nema dilemu. Treba stvoriti kritičnu masu zemalja koje to podržavaju bezrezervno", rekao je Čeku.
0 komentara