Dodik: Srpski narod pamti i ne zaboravlja svoje žrtve, ali ne trguje njima

Milorad Dodik
Izvor: Kosovo Online

Dok je srpski narod jedinstven, niko ga neće pokoriti - ni bombama, ni ucenama, poručio je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.

„Na današnji dan sećamo se strašnih trenutaka kada je Nato, bez odluke Saveta bezbednosti, započeo brutalnu agresiju na Srbiju i srpski narod. Bombardovali su nas 78 dana. Ubijali su decu, rušili bolnice, škole, mostove, pruge. Nisu birali mete – birali su narod“, istakao je predsednik Srpske povodom godišnjice Nato bombardovanja.

On je podsetio su da su u tom strašnom Nato bombordavonju poginuli Ristan, Milica, Bojana... i hiljade drugih nevinih, a ubijeni su samo zato što su bili Srbi i zato što su se drznuli da budu slobodni.

„I danas se pitam – kako ih nije sramota? Kako ih nije stid da 25 godina kasnije govore o demokratiji, pravdi, slobodi... A još manje – kako im uopšte pada na pamet da nas pozivaju da im se pridružimo? Da budemo deo tog zločinačkog saveza koji je bacao bombe po našoj deci?“, upitao je Dodik.

On je naglasio da srpski narod pamti i ne zaboravlja svoje žrtve, ali ne trguje njima.

„Mi nikada nećemo zaboraviti ni Ristana, ni Milicu, ni Bojanu... Naš otpor nije mržnja. Naš otpor je zavet. Da budemo slobodni. Da budemo svoji. Da budemo jedinstveni“, naglasio je predsednik Srpske.

Dodik je dodao da je zato Republika Srpska danas stub slobode i ponosa srpskog naroda.

„Naša obaveza je da čuvamo, gradimo i branimo Srpsku kao zavet svima koji su pali za njeno stvaranje i postojanje. U tom sećanju, u tom bolu, ali i u našem jedinstvu leži snaga srpskog naroda“, istakao je Dodik.