Hajrizi o manipulaciji glasovima: Zakon iznad svega, poslanici da preuzmu odgovornost

brojanje glasova
Izvor: Kosovo Online

Stručnjak za međunarodne odnose Seljam Hajrizi izjavio je da bi kandidati za poslanike i svi koji su učestvovali u manipulaciji glasovima na izborima 28. decembra trebalo da preuzmu odgovornost, dodajući da zakon treba da važi za sve bez razlike, prenosi Dukađini.

Hajrizi je ocenio da istrage treba da idu dalje od članova komisije i da otkriju istinu o unutarpartijskom mešanju u izborni proces.

„Bilo bi dobro da svi poslanici preuzmu odgovornost. Zakon treba da bude iznad svega. Bilo bi dobro da poslanici preuzmu odgovornost i kažu istinu o tome šta se dogodilo“, rekao je Hajrizi za Dukađini.

Tužilaštvo je potvrdilo da se oko 20 članova komisije iz svih parlamentarnih stranaka nalazi u pritvoru, dok su istrage proširene na više opština na Kosovu.

Proces ponovnog prebrojavanja glasova odvija se u Centru za brojanje i rezultate, a do sada su prebrojani glasovi sa više od 77 odsto biračkih mesta. CIK je najavio da se očekuje da će ponovno prebrojavanje biti završeno do kraja meseca, dok će sertifikacija konačnih rezultata zavisiti od zakonskih rokova za žalbe.