KBS spremna za učešće u važnoj vežbi britanske vojske u Velsu

KBS vežba
Izvor: Facebook

Pripadnici Kosovskih bezbednosnih snaga privode kraju pripremu za vežbu “Kambrijska patrola”, koja će narednog meseca biti održana u Velsu.

Ta vežba predstavlja važan događaj britanske vojske. Reč je o godišnjoj međunarodnoj vojnoj vežbi, sa učesnicima iz celog sveta, koji učestvuju u patroliranju stazom od 40 milja (65 km) za manje od 48 sati.

Tokom vežbe izvode različite tipove vojnih manevara i patrola, postavljenih širom neravnih Kambrijskih planina i močvarnih područja Velsa.

“Britanski vojnici iz Kraljevskog engleskog puka nalaze se na Kosovu da podrže ove pripreme, pružajući uvid u metode britanske vojske i uslove sa kojima će se tim suočiti u Velsu”, navela je n Fejsbuku Ambasada Velike Britanije u Prištini.