Krasnići: Kosovo se suočava sa najvećom krizom, a Kurti se bavi unutarstranačkim izborima
Predsednik Demokratske partije Kosova Memlji Krasnići izjavio je da je primarni zadatak premijera Albina Kurtija, obezbeđivanje boljih uslova za život građana, a ne organizacija unutarstranačkih izbora.
"Ali onaj ko odbije da odgovara i preuzme odgovornost za neuspehe pred građanima, uvek će tražiti spas na drugom mestu", napisao je Krasnići na Fejsbuku.
Krasnići je rekao da Kurti obmanjuje narod sa izborima u Samoopredeljenju.
„Kosovo je u najtežim danima socijalnog i ekonomskog stresa od posleratnog perioda. I budući da nije sposoban za obaveze premijera, Aljbin Kurti pokušava da izbegne suočavanje sa situacijom, prodajući održavanje običnog izbornog procesa svog političkog subjekta kao 'događaj' za narod. Održavanje izbora u okviru pokreta Samoopredeljenje deo je demokratije, ali prava istina je kriza koja je zahvatila svaku porodicu u zemlji", poručio je Krasnići.
Krasnići kaže da premijeru poput Kurtija odgovara "pogodnost" da se angažuje na unutrašnjim izborima u sadašnjim okolnostima opšte ekonomske krize, jer nema rešenja za narod.
"Nažalost, on ne samo da nema rešenje za krizu, već joj zbog svoje upravljačke nesposobnosti još više doprinosi", dodao je Krasnići.
Krasnići je rekao da je u ovim okolnostima građanima potreban premijer koji razmišlja o rešavanju problema, a ne o unutarstranačkim izborima.
"Stoga, premijer mora da vrati fokus i koncentriše se na preduzimanje održivih mera, kako bi se građanima naše zemlje olakšalo da se nose sa ovom sveobuhvatnom i sveprisutnom ekonomskom krizom", istakao je Krasnići.
0 komentara