Krasnići: Sramna vlada, "slavimo" godinu dana otkako nam je EU uvela sankcije

Rezarta Krasnići
Izvor: Ekonomia Online

Poslanica Demokratskog saveza Kosova (DSK) Rezarta Krasnići ocenila je da Kosovo umesto da slavi članstvo u međunarodnim organizacijama, slavi godišnjicu od uvođenja sankcija EU i da aktuelna vlada zbog neuspeha mora da podnese ostavku.

Krasnići je na Fejsbuku podsetila da je Kosovu na današnji dan EU uvela sankcije.

„Danas se navršava jedna godina od uvođenja kaznenih mera od strane EU Republici Kosovo. Niko nije mogao da zamisli da će nam naši saveznici uvesti sankcije 25 godina nakon intervencije za oslobođenje Kosova“, navela je Krasnići.

Istakla je da je aktelna vlada neuspešna i da stoga mora da podnese ostavku, jer je, kako tvrdi, Kosovo u najtežoj situaciji ikada.

„Ova vlast je zalutala i nanela veliku štetu zemlji. U ovo vreme trebalo bi da slavimo članstvo u međunarodnoj organizaciji, napredovanje za mesta u NATO i EU, a mi, nažalost, slavimo 1. godišnjicu sankcija iz EU, dom o kojem smo oduvek sanjali da ćemo postati deo. Vi ste vlada srama i ostaćete upamćeni po nenadoknadivoj šteti koju ste naneli zemlji“, zaključila je Krasnići.