Kurti: Neophodna brza i tačna primena sporazuma

Aljbin Kurti
Izvor: Kosovo Online

Premijer Kosova Aljbin Kurti rekao je danas da sporazum između Kosova i Srbije koji je dogovoren u Ohridu treba što brže i tačnije da se primeni, zbog čega je, navodi, i zakazan satanak glavnih pregovarača 4. aprila u Briselu, piše Reporteri.

"Sastanak koji će se održati prve nedelje aprila u Briselu neće biti sastanak Vučića i mene, već glavnih pregovarača. Oni će 4. aprila razgovarati o pitanju implementacije sporazuma, koji je već dogovoren. Dakle, dogovor postoji, sporazum postoji, vrlo je jasan, dostupan svima i potrebna nam je njegova brza i tačna primena, zato je potreban sastanak glavnih pregovarača", kazao je Kurti.

Istakao je da strane moraju da primene sporazum u celosti.

"Ceo sporazum mora biti sproveden. Ne postoji mogućnost da se nešto sprovede, a nešto ne, kao što ne može biti jednostranog potpisivanja sporazuma, tako ne bi trebalo da bude ni jednostranog sprovođenja", rekao je Kurti.

Prema njegovim rečima, rasvetljavanje sudbine nestalih je hitno pitanje.

"Kada insistiram na hitnoj primeni sporazuma, govorim o rasvetljavanju slučajeva nestalih, odnosno nasilno nestalih osoba", rekao je Kurti.