Kurti počeo pripreme za lokalne izbore koji se očekuju na jesen
Nakon što su overeni rezultati parlamentarnih izbora, kosovski premijer Aljbin Kurti počeo je da se bavi lokalnim izborima koji se očekuju na jesen.
On je na Fejsbuku objavio mapu kosovskih opština, predstavljajući rezultate izbora 9. februara.
„Posle overe rezultata parlamentarnih izbora, ovako izgledaju rang-liste i procenti subjekata u opštinama. Mapa koja bi trebalo da nam posluži i u pripremama za lokalne izbore na jesen“, napisao je Kurti.
Prema njegovim rečima, rezultati opštinskih izbora 9. februara važni su za analizu i strategiju u predstojećoj trci za lokalnu vlast.
Na mapi koju je objavio Kurti, Samoopredeljenje je na prvom mestu u 21 opštini, a sledi Srpska lista u 10 opština. DPK i AAK su osvojili po tri opštine.
Uprkos ovom rezultatu na parlamentarnim izborima DSK trenutno vlada u devet opština, DPK u osam, AAK u pet, a Samoopredeljenje u samo četiri opštine. Inicijativa vlada Mališevom, dok 11 drugih opština vode stranke manjinskih zajednica.
Objavljivanje ove mape je signal za organizovanije pripreme Samoopredeljenja za lokalne izbore, gde se očekuje žestoka konkurencija za vlast na opštinskom nivou, pišu mediji.

0 komentara