Kurti posetio porodice nastradalih policajaca Afrima Bunjakua i Envera Zimerija

Kurti u poseti porodicama Afrima Bunjakua i Envera Zimerija
Izvor: Facebook

Kosovski premijer Aljbin Kurti sa ministrom unutrašnjih poslova Dželjaljom Svečljom i direktorom kosovske policije Gazmendom Hodžom posetio je porodice nastradalih policajaca Afrima Bunjakua i Envera Zimerija u Vučitrnu.

Kurti je na Fejsbuku naveo da su Afrim Bunjaku i Enver Zimeri dva heroja, koji su kao policajci pali "braneći vladavinu prava, teritorijalnog integriteta i državnog suvereniteta Kosova".

Naveo je da su još jednom izrazili duboku zahvalnost supruzi Lumniji, ćerki Arbeniti i dvojici sinova Fatljumu i Jetljumu, sestri Fedžriji i ostaloj rodbini na žrtvi i doprinosu policijskog narednika Afrima Bunjakua.

"Tamo smo otišli ​​zajedno sa sinom Envera Zimerija, Sokolom. Odatle smo sa dva sina Afrima Bunjakua, Fatljumom i Jetljumom, posetili porodicu Envera Zimerija. Dočekali su nas brat Egzoni, supruga Drita, sin Sokoli, ćerke Luljeta i Rinesa, tetka Ramadani i mnogi drugi", naveo je Kurti.

Dodao je da je odao poštu i ocu Envera Zimerija sa kojim je proveo godinu dana u istoj ćeliji, u zatvoru u Nišu, a koji je preminuo pre dve godine.

"Nikada ih ne zaboravljamo jer su oni deo ponosne istorije Kosova", poručio je Kurti.

 
Afrim Bunjaku nastradao je u Banjskoj 24. septembra ove godine, dok je Enver Zimeri poginuo 26. jula 2011. godine.