Mandl: Pažljivo pratimo, za sada bez problema
Šef posmatračke misije Lukas Mandl, tokom posete biračkom centru u osnovnoj školi "Faik Konica" u Prištini, izjavio je da pažljivo prate izborni dan na Kosovu, koji za sada protiče bez problema.
Mandl je pozvao građane Kosova da glasaju i na taj način daju svoj doprinos demokratiji.
“Želim da ohrabrim građane da glasaju i daju doprinos demokratiji, jer Evropska unija ulaže puno napora na jačanju demokratije na Kosovu”, rekao je Mandl.
Mandl koji je inače i poslanik u Evropskom parlamentu je rekao da će prvi izneti preliminarnu izjavu povodom današnjeg izbornog procesa.
"Mi smo ukupno 62 posmatrača EU, u 21 opštini na Kosovu, i pažljivo pratimo ovaj izborni dan. Administrativno smo pratili tekuće pripreme za izborni dan, kao i kampanju partija i kandidata. Pomno ćemo pratiti rezultate nakon zatvaranja biračkih mesta danas, dok ćemo vam dalje informacije dati u utorak u 12 časova u Prištini, na konferenciji za novinare na kojoj ćemo predstaviti našu preliminarnu izjavu za drugi krug”, rekao je Mandl.
0 komentara