Ministarstvo pravde Srbije: Građani nisu u obavezi da se prema pismima institucija u Prištini odnose kao prema validnim aktima

Ministarstvo pravde Republike Srbije
Izvor: Ministarstvo pravde Republike Srbije

Ministarstvo pravde Srbije saopštilo je da pisma koja su od strane institucija u Prištini stizala građanima na kućne adrese, a u vezi navodnih krivičnih postupaka, nisu dostavljena preko Ministarstva pravde, niti je ono na bilo koji način učestvovalo u tome.

„Povezivanje mehanizma uzajamne pravne pomoći sa ovim incidentima je ne samo neistinito, već i krajnje zlonamerno i vrši se sa ciljem izazivanja uznemirenosti građana i urušavanja poverenja građana u institucije Republike Srbije“, ističu u saopštenju.

Građani nemaju nikakav razlog za brigu, poručuju, jer institucije Srbije nisu, niti će učestvovati u dostavi pisama koja su, kako navode, plod fabrikovanih navoda i montiranih politički motivisanih procesa.

„Grubo kršenje prava od strane ekstremista iz privremenih institucija u Prištini samo vodi destabilizaciji regiona, progonu Srba i daljem kršenju osnovnih ljudskih prava Srba. Građani treba da znaju da nisu u obavezi da se prema ovakvim pismima odnose kao prema validnim aktima i da se u svakom trenutku mogu obratiti nadležnim državnim organima za dodatne informacije i dodatna uputstva“, navode.

Nadležni državni organi, dodaje Ministarstvo, postupaće po ovim i drugim prijavama građana i utvrditi sve okolnosti koje su dovele do uznemiravanja javnosti i pogođenih pojedinaca.