Muharemi: Podrška Samoopredeljenju opada
Analitičar i stručnjak za ekonomska pitanja Šenol Muharemi ocenio je da podrška Pokretu Samoopredeljenje opada i da će se takav trend nastaviti i u narednim godinama.
Muharemi je putem Fejsbuka istakao da vest da podrška Pokretu Samoopredeljene opada, a Demokratskoj partiji Kosova raste, nije nova.
„Postoji smanjenje, ali govorimo o martovskom merenju. Posle izbora, Pokret Samoopredeljenje je potvrdio trend smanjenja, ako se ne varam, bilo je 40,8 odsto. Nije iznenađujuće da je vrhunac iz 2021. godine toliko visok (50,2 odsto) da će Samoopredeljenje nastaviti da opada još nekoliko godina dok ne dostigne nivo od 20-25 odsto“, naveo je Muharemi.
On je istakao da će DPK i DSK verovatno imati koristi od ovog rasta, u zavisnosti od njihove dinamike i strategija.
„Na poslednjim izborima, Pokret Samoopredeljenje je izgubio 10 poslanika, dok su DSK i DPK dobili isti broj poslanika. Sledeće ozbiljno merenje se vrši u junu“, naveo je on.
0 komentara