Nova sednica Predsedništva skupštine zakazana za četvrtak, odložena interpelacija ministra Muratija

Predsedništvo Skupštine Kosova
Izvor: Reporteri.net

Nova plenarna sednica Predsedništva skupštine zakazana je za četvrtak 29. septembra, dok je interpelacija ministra finansija Hekurana Muratija koja je bila zakazana za danas odložena, prenosi Ekonomija onlajn.

Murati je na današnjoj sednici trebalo da govori o kršenju prava radnika kroz obustavu plata, kao i o pritisku na lokalnu vlast, i mešanje u autonomiju opština.

Zamenik predsednika Skupštine i poslanik Demokratske partije Kosova Enver Hodžaj rekao je da će se na novoj sednici naći nove tačke dnevnog reda, dok će se razmatrati i nedovršene tačke sa prethodnih sednica.

Sednica u četvrtak počeće izjavama van dnevnog reda, da bi se nastavila poslaničkim pitanjima.

Sednica će biti nastavljena prvim razmatranjem Predloga zakona o ciljanim sankcijama stranim kršiocima ljudskih prava, Predloga zakona o antidopingu i predlogu zakona o predškolskom vaspitanju i obrazovanju.

Očekuje se i formiranje Ad-hoc komisije za izbor kandidata za dva člana Nezavisne komisije za medije iz redova albanske zajednice.

Po završetku nove sednice, Skupština će se vratiti na razmatranje tačaka sa nedovršenih sednica.

Predsedništvo je na današnjoj sednici, u skladu sa svojim nadležnostima, razmotrilo i druga pitanja iz delokruga Skupštine.​