Osmani: EU da bude glasnija protiv destabilizujućih tendencija Srbije
Izvor: Koha ditore
Predsednica Kosova Vjosa Osmani izjavila je tokom sastanka sa ambasadorom Austrije Kristofom Vajdingerom da Evropska unija treba da bude glasnija protiv destabilizujućih tendencija Srbije na Kosovu i u regionu, prenosi Koha.
Osmani je dodala da je Kosovo posvećeno miru i stabilnosti.
"Na sastanku je razgovarano o najnovijim dešavanjima na severu Kosova. Predsednica Osmani je ponovila da su kosovske institucije posvećene nastavku pune koordinacije sa međunarodnim partnerima. Ona je zatražila da Evropska unija bude glasnija protiv destabilizujućih tendencija Srbije na Kosovu i u regionu. Takođe, istakla je da Kosovo ostaje posvećeno doprinosu miru i stabilnosti u zemlji i regionu", saopšteno je iz Predsedništva.
Osmani je austrijskom ambasadoru prenela da očekuje kontinuiranu podršku Austrije u procesu liberalizacije viznog režima, kao i za članstva u međunarodnim organizacijama.
0 komentara