Protest u Tirani: Uzvikuju "mali Šengen - Velika Srbija" i "Približi se domovini, a ne Vučiću"

Protest u Tirani
Izvor: Tanjug

U Tirani, ispred hotela gde su se večeras sastali predsednik Srbije i premijeri Albanije i Severne Makedonije, u toku je protest protiv regionalnog udruživanja koje je inicirao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, prenosi Tanjug.

Protest, koji je organizovao Pokret Samoopredeljenje, okupio je protivnike te inicijative i dolaska Vučića u Tiranu na skup.

Okupljeni nose transparente sa zastavom "Velike Albanije", albansku zastavu i skandiraju "OVK, OVK...", zvižde i uzvikuju poruke nezadovoljstva, uz pominjanje Vučićevog imena.

Nekoliko učesnika se obraća okupljenima putem megafona, a na brojnim transprentima ispisane su poruke na albanskom.

Glavna parola koju uzvikuju učesnici protesta u Tirani protiv dolaska Vučića na sastanak u okviru trilateralne inicijative poznatije kao "mini Šengen" je "Kosovo je srce Albanije".
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Demonstracije u organizaciji Aljbina Kurtija, jutros u Tirani. "Protiv Vučića i Mini Šengena!"

Објава коју дели Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) дана

Portal Balkanveb je preneo da se protest održava u parku pored Predsedništva, gde su se, kako se navodi, okupili brojni aktivisti, koji glasno uzvikuju da je "Kosovo srce Albanije".

"Demonstranti uzvikuju i da je "mali Šengen velika Srbija", Rami poručuju da radi protiv interesa Kosova, a u korist "velike Srbije", a Vučiću da prestane da negira masakr u Račku nad civilima.

Kako navodi prištinska Koha, pominju se i slogani "Približi se domovini, a ne Vučiću", "Narod gori, vlade završavaju".

Koha dalje kaže da “ima i onih slogan koji su napisali Vučićeve izjave negiranja masakra u Račku”.

"Rama sa Srbijom, Kosovo sa Albanijom", optužbe su koje se čuju na protestima PS-a u Tirani. 
Protest obezbeđuju jake policijske snage, a u jednom trenutku je došlo do sukoba policije i demonstranata dok su se kretali trotoarom ispred hotela Rogner, gde se održava sastanak. Policija je potom potisnula učesnike protesta u park prekoputa hotela.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas popodne u Tiranu.