Rakić: Svet je prekršio sva moguća ljudska prava gledajući kako stradaju Srbi na svojim ognjištima
Izvor: Kosovo Online
Gradonačelnik Severne Mitrovice Goran Rakić podsetio je da se danas navršava 21. godina od kada su "NATO snage bombardovale SR Jugoslaviju i kada je započelo sprovođenje zlikovačkog projekta proterivanja Srba sa Kosova".
Rakić je podsetio da su to dani kada su stradali nedužni civili, porodilišta i deca.
„Ovaj dan, svih onih 78.dana, pamtićemo zauvek po stravičnim nezapamcenim zločinima, sirenama, borbi za goli opstanak, kada je svet prekršio sva moguća ljudska prava gledajući kako stradaju Srbi na svojim ognjištima, samo zato sto je neko pozeleo da jednom hrabrom i ponosnom narodu otme deo njihove teritorije“, kaže Rakić
Prema njegovim rečima, „mi i dalje čuvamo naše Kosovo i Metohiju i svakoga dana se borimo za opstanak Srba, ali se sa neizmernim bolom sećamo svake žrtve postradale od bombi takozvanog ’Milosrdnog andjela’.
"Želim da pošaljem samo jednu poruku: neka se ovo nikada više nikome ne ponovi“, rekao je gradonačelnik Severne Mitrovice.
0 komentara