Starović: Jeziv talas seksualnog uznemiravanja Srpkinja na severu Kosova, pravda zahteva akciju

Beograd_240612_Podkast_Nemanja Starović
Izvor: Kosovo Online

Nakon svedočenja jedne od žrtava iz Severne Mitrovice, koja je na ulicama svog grada doživela seksualno uznemiravanje, ministar za evropske integracije Srbije Nemanja Starović poručio je da pravda zahteva akciju odmah.

„Na severu Kosova, Srpkinja i njena ćerka su bile praćene i uznemiravane od strane albanskih ekstremista, što je doprinelo jezivom talasu seksualnog uznemiravanja usmerenog na Srbe. Pod Kurtijevim režimom, prikrivenim kao ‚vladavina prava‘, prisilno potčinjavanje severa podstiče etničke tenzije, dok potpuno albanska policija stoji skrštenih ruku“, ukazao je Starović na društvenoj mreži „X“.

Pravda zahteva akciju odmah, naveo je ministar.

Jedna od žrtava seksualnog uznemiravanja iz Severne Mitrovice ispričala je za Kosovo onlajn da je još uvek uznemirena zbog svega što joj se desilo, navodeći da će najverovatnije potražiti stručnu pomoć, s obzirom da je nekoliko dana nakon što se to njoj dogodilo, žrtva seksualnog uznemiravanja postala i njena ćerka.

Žrtva, koja je želela da ostane anonimna opisala je neprijatnu situaciju u kojoj se našla, priznajući da je, nemoćna da se odbrani, osetila veliki strah.