Svečlja i Čuči o intenziviranju saradnje Tirane i Prištine
Izvor: Facebook
Ministar unutrašnjih poslova Kosova Dželjalj Svečlja boravio je u zvaničnoj poseti Albaniji gde ga je primio njegov kolega Bljedi Čuči sa kojim je razmotrio načine za dalje intenziviranje saradnje.
Svečlja i Čuči su na sastanku razgovarali o funkcionisanju graničnih sporazuma i mogućnostima prekategorizacije granične tačke Šištavec radi olakšavanja slobodnog kretanja.
„Danas me je primio kolega u Republici Albaniji Bljedi Čuči. Razgovarali smo o funkcionisanju graničnih sporazuma, mogućnostima prekategorizacije graničnog prelaza Šištavec i drugim pitanjima od zajedničkog interesa“, naveo je Svečlja.
On je istakao da je saradnja američke DEA, Italije, Albanije i Kosova rezultirala zaplenom preko 400 kilograma kokaina na Kosovu.
„Saradnja američke DEA, Italije, Albanije i Kosova rezultirala je zaplenom preko 400 kilograma kokaina na Kosovu, a kolega i ja smo razgovarali o intenziviranju dalje saradnje“, naveo je Svečlja.
0 komentara