Vučić sa palestinskim ministrom: Ostaje čvrst stav o KiM
Predsednik Aleksandar Vučić primio je danas palestinskog ministra inostranih poslova Rijada Al-Malikija, učesnika skupa posvećenog 60. godišnjici Prve konferencije Pokreta nesvrstanih, i zahvalio na principijelnom stavu Palestine o nepriznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova.
Ministar Al-Maliki je potvrdio da takav stav palestinskih vlasti ostaje čvrst, saopštila je pres služba predsednika.
Vučić je istakao da Srbija ceni tradicionalna prijateljstva i da će srpska spoljna politika voditi računa da ih ni u jednom trenutku ne zanemari. Takođe je rekao da je neophodna snažnija saradnja u multilateralnim organizacijama i forumima.
On je zahvalio za podršku Palestine suverenitetu i teritorijalnom integritetu Srbije i na principijelnom stavu "o nepriznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti tzv. Kosova, a posebno kroz protivljenje članstvu tzv. Kosova u međunarodnim organizacijama".
Ministar Al-Maliki je potvrdio da takav stav palestinskih vlasti ostaje čvrst.
Vučić je sa ministrom razgovarao o različitim aspektima bilateralnih odnosa, za čijim unapređenjem postoji obostrana želja.
Predloženo je održavanje sednice Mešovitog komiteta za saradnju, koji bi konkretizovao identifikovane mogućnosti za sveobuhvatnu saradnju.
Ministar Al-Maliki je informisao predsednika Vučića o palestinskom viđenju dešavanja na Bliskom istoku.
2 komentara
Inače,Izrael je velika vojna sila,jedina demokratska država na bliskom istoku.
Za razliku od Izraela,palestinski narod vode dve terorističke organizacije Hamas i Fatah.
Neprijatelji Izraela ne mogu biti moji prijatelji.
Respekt za Izrael ,a velika ja čast kad te oni priznaju.
Izgleda da sami Gospod čuva Izrael koji je u potpunosti okružen neprijateljima koji otvoreno pozivaju na uništenje.