Incidenti u Tirani, demonstranti gađali dimnim bombama i topovskim udarima zgradu Vlade Albanije

Protesti u Tirani
Izvor: Kosovo Online

Bivši predsednik i premijer Albanije, a sada lider dela opozicione Demokratske partije Salji Beriša na današnjem protestu ispred zgrade vlade zatražio je ostavku aktuelnog premijera Edija Rame, a demonstranti su gađali zgradu Vlade Albanije dimnim bombama, molotovljevim koktelima i balonima sa farbom, nakon čega su se uputili ka zgradi parlamenta.

Beriša je osvrćući se na aferu „Mek Gonigal“ rekao da je pozvao SAD i EU da istraže taj skandal i naglasio da Rama više nema legitimitet da bude premijer Albanije. 

Beriša je pozvao svoje pristalice da se bore, da se pretvore u revoltirane građane koji portestuju i prate revoluciju do pobede.

„Moj poziv je svaki dan, učinimo sve da skratimo život ovom režimu. Edi Rama, njegov režim treba da bude srušen dan ranije. Rama je podmitio šefa FBI, našeg strateškog partnera, nekada je Albanija bila glavna vest kada je ušla u NATO, danas je udarna vest da je njen premijer izjednačen sa ruskim oligarhom, prijateljem Putina, gde obojica podmićuju najvišeg zvaničnika FBI-a, zbog njegove korumpirane moći. Edi Rama više nije legitiman, politički nije ista osoba, nikada ne može biti premijer“ , rekao je Beriša.

Lider Partije slobode Ijir Meta je naglasio da Rama koristi svoju moć, kako bi zadovoljio mafiju ne bi li ga održala još neki dan na vlasti.

Bivši poslanik Aldo Bumči je na protestu opozicije izjavio da je premijer Edi Rama gurnuo zemlju u bedu i „primorao Albance da odu kao Sirijci“.

Za razliku od poslednjeg protesta kada je bio bez obezbedenja danas je Beriša bio okružen telohraniteljima.