Fudbaleri Srbije poraženi od Brazila na startu Svetskog prvenstva u Kataru

Srbija-Brazil
Izvor: EPA/ERE

Fudbaleri Srbije poraženi su od Brazila rezultatom 2:0, u prvom kolu grupe G Svetskog prvenstva u Kataru, prenosi B92.

Petostruki šampion planete je potpuno zasluženo stigao do trijumfa nad našom selekcijom, golovima u drugom poluvremenu.

Oba pogotka postigao je Rišarlison, najpre u 52, a onda i 73. minutu, koji je bio posebno lep – akrobatski.

"Karioke" su imale još pregršt šansi, pogađali su stativu, prečku, dok Srbija, osim nekoliko situacija posle kornera, nije ugrožavala Alisona Bekera.

Srbija će naredni meč igrati u ponedeljak protiv Kameruna, koji je ranije danas izgubio od Švajcarske (1:0).

Selektor Dragan Stojković Piksi odlučio se za relativno očekivan sastav, a jedino iznenađenje bilo je što se Aleksandar Mitrović, koji se nedeljama oporavlja od povrede stopala, našao u startnoj postavi.